Televizní kanál pro závod NASCAR je v běžné sezóně, kdy si stanice Fox a FS1 vyměňují přenosy závodů pohárové série v první polovině programu, než je v druhé polovině převezmou stanice NBC a NBCSN, dost nepolapitelný. Otřesy v rozpisu spojené s pandemií koronaviru činí otázku „na jakém kanálu je dnešní závod NASCAR“ ještě pochopitelnější.

Rozpis play-off NASCAR však zůstává beze změny. Televizním kanálem nedělního závodu South Point 400 na Las Vegas Motor Speedway je tedy stále NBCSN. Jedná se o čtvrtý z deseti závodů play-off NASCAR v pohárové sérii.

VÍCE:

Nedělní závod NASCAR v Las Vegas je 14. přenosem NBC/NBCSN v této sezóně poté, co stanice Fox/FS1 ukončila vysílání 15. července závodem All-Star Race. Jedná se o 26. závod v rámci návratu NASCAR na změněný, krátkodobý program a celkově o 30. závod pohárové série, protože NASCAR si pro rok 2020 zachovává svůj program 36 závodů.

Čas startu nedělního závodu NASCAR v Las Vegas je pátým z pěti po sobě jdoucích nočních závodů pohárové série. Níže naleznete návod, jak sledovat nedělní závod, včetně televizního kanálu a možností přímého přenosu.

Na jakém kanálu dnes běží NASCAR?

• Závod: South Point 400 na Las Vegas Motor Speedway
  • Datum: Neděle 27. září
  • Televizní kanál: NBCSN
  • Přímý přenos: NBCSports.com | fuboTV (7 dní zdarma)
  • Rádio: Z 20 závodů NASCAR Cup Series, které měla NBC vysílat v roce 2020, se 12 mělo vysílat na NBCSN a zbylých osm na vlajkové kabelové síti NBC. Pět z posledních šesti závodů sezony bude vysíláno na NBC.

Pro nedělní noční závod NASCAR Cup Series v Las Vegas na NBCSN má stanice funkci vyhledávače kanálů, aby si diváci mohli najít možnosti televizních kanálů ve svých oblastech.

Stejně jako v případě všech závodů Cup Series na NBC a NBCSN v této sezoně bude i nedělní závod v Las Vegas vysílat Rick Allen za asistence analytiků Dalea Earnhardta Jr, Jeff Burton a Steve Letarte.

V kolik hodin dnes začíná závod NASCAR?

• Datum: V neděli 27. září
    • Čas startu: 19:00 SELČ

Zelená vlajka nedělního závodu NASCAR Cup Series v Las Vegas by měla zavlát v 19:17 SELČ. Pro jezdce bude pozdější čas startu lepší, vzhledem k tomu, že v neděli bude v Las Vegas nejvyšší teplota koketovat se 100 stupni.

Díky času startu 19:00 ET budou pro závodní týmy klíčové úpravy v polovině závodu, zejména na oválu dlouhém půldruhého kilometru, jako je ten ve Vegas. Trať bude na začátku závodu horká a kluzká a s postupující nocí se bude ochlazovat a zrychlovat.

Nedělní závod je naplánován na 267 kol (400,5 mil) a musí dosáhnout poloviny, aby byl považován za oficiální.

Přímý přenos závodu NASCAR v Las Vegas

Kdo má předplacenou kabelovou nebo satelitní televizi, může nedělní závod NASCAR v Las Vegas sledovat živě prostřednictvím webu NBCSports.com nebo aplikace NBC Sports. To by měla být preferovaná cesta pro diváky, kteří takové předplatné mají, ale nemohou se dostat ke své televizi.

Pro ty, kteří nemají kabelové nebo satelitní předplatné, existuje pět možností OTT TV streamingu, které přenášejí NBC a NBCSN – Sling, Hulu, YouTubeTV, fuboTV a AT&T Now. Všech pět v současné době nabízí možnost bezplatného vyzkoušení.

Níže jsou uvedeny odkazy na jednotlivé služby.

• Sling
    • Hulu
    • YouTubeTV
    • fuboTV
    • AT&T Now

Plán závodů NASCAR na rok 2020

NASCAR má i nadále v plánu uskutečnit v letošní sezóně 36 závodů, z nichž čtyři byly dokončeny předtím, než pandemie COVID-19 uzavřela sportovní svět.

I přes tolik změn v rozpisu pravidelné sezóny zachovává NASCAR 10 podzimních závodů play-off v nezměněné podobě a na původních tratích. Níže uvádíme tento rozpis play-off.

Ne. 8. listopadu Phoenix Raceway NBC 3 pm ET

V rámci pravidelné sezóny se 17. května místo závodu v Chicagolandu, který byl původně naplánován na 21. června, jel dříve neplánovaný závod v Darlingtonu. Další závod v Darlingtonu se jel 20. května místo odloženého závodu v Richmondu, který byl původně naplánován na 19. dubna. Závod v Charlotte se jel 27. května místo závodu v Sonomě, který byl původně naplánován na 14. června.

Dvojzávod v Poconu zůstal podle původního plánu na poslední červnový víkend, kdy se Cup Series závodilo ve dvou dnech za sebou. Tyto závody byly uváděny na stanici Fox (a FS1), nikoliv na NBC. Stanice Fox uzavřela svou letošní sezónu závodem All-Star Race v Bristolu 15. července.

Předtím odložené závody v Doveru a Michiganu se v srpnu staly součástí sobotně-nedělních dvojzávodů na těchto tratích.

Protože New York vyžadoval, aby lidé po cestě z jednoho ze států silně zasažených COVID-19 (včetně Severní Karolíny) byli 14 dní v karanténě, byl závod ve Watkins Glen 16. srpna přesunut na silniční okruh Daytona. Podle The Athletic se NASCAR snažila získat výjimku z karantény pro závody ve Watkins Glen, ale úřad guvernéra Andrewa Cuoma ji zamítl.

Závod 16. srpna byl prvním závodem série NASCAR Cup na silniční trati v Daytoně.