11:30 NXS ÚJONC TALÁLKOZÓ, SPOTTER TALÁLKOZÓ, & VÉLETLENSZERŰ SORSOLÁS

11:40 AM NXS QUALIFYING (MULTI-VEHICLE / TWO ROUNDS)
12:45 PM NXS VERSENYZŐI / CSAPATFŐNÖKI MEGBESZÉLÉS (MÉDIAKÖZPONT)
2:30 PM NXS VERSENYZŐK BEMUTATKOZÁSA
3:00 PM NXS VERSENY (SZAKASZOK 20/40/82 KÖR = 200.9 MILES)

NXS = NASCAR XFINITY Series
SZABÁLYZAT VÁLTOZHATÓ

Linkek a verseny, edzés, kvalifikáció eredményeihez (pdf-ben): (amint rendelkezésre áll, hozzáadjuk)

VERSENY RUNDOWN….Hírek & Linkek

Austin Cindric megszerezte első NASCAR Xfinity Series győzelmét a The Glen-i párharcban: Austin Cindric számára kopogtatott a lehetőség, miután egy műszaki hiba miatt Kyle Busch kiesett a szombati Zippo 200-as versenyen a Watkins Glen International-en. És miután Cindric és AJ Allmendinger, az országúti pálya ásza a NASCAR Xfinity Series verseny utolsó két körében ütközött, Cindric – frissebb gumikon – karrierje során először győzött. A verseny utáni ellenőrzést követően Allmendinger 10-es rajtszámú Kaulig Racing Chevrolet-jét kizárták a hátsó magasság megsértése miatt, így Allmendinger az utolsó helyre esett vissza a sorrendben. A szurkolók azonban az utolsó körökben vívott kiélezett csata emlékével hagyták el a pályát.” (2019.3.8.)

#22-Austin Cindric nyerte a Zippo 200 NASCAR XFINITY Series versenyt a Watkins Glen International pályán. A győzelem pályafutása 1. XFINITY győzelme.
#20-Bell végzett a második helyen, őt követte , #7-Allgaier, #12-Blaney, #2-Reddick, #98-Briscoe, #00-Custer, #1-Annett, #9-Gragson és #8-Preece.
#10-Allmendinger eredetileg a második helyen végzett, de egy magassági szabálytalanság miatt kizárták. Az utolsó helyre került (37.).
A pole győztes #18-Busch, 22 körrel az elején vezetett, de a 2. szakasz vége előtt eltört egy vezérlőkar, és a 32. helyen végzett.
Az 1. szakaszt a #18-Busch nyerte.
A 2. szakaszt a #10-Allmendinger nyerte.
6 versenyző között 9 vezetőcsere volt, és 7 figyelmeztetés 16 sárga zászlós kört jelentett.
A verseny átlagsebessége: 88 volt.611mph.

Futamgyorstények – Watkins Glen International
Austin Cindric nyerte a 25. éves Zippo 200 versenyt a Glenben, 54 Xfinity Series futam után az első győzelmét.
Ez volt az első győzelme és 14. top10-es helyezése 2019-ben.
Ez volt az első győzelme és első top10-es helyezése két futam után a Watkins Glen International-en.
Christopher Bell (harmadik) két futam után másodszor végzett a top10-ben a Watkins Glen International-en.
Chase Briscoe (hetedik) volt a legjobb helyen végző újonc.
Tyler Reddick 32 ponttal vezet a pontversenyben Christopher Bell előtt.
(NASCAR Integrated Sports Marketing)(8-3-2019)

FELSZÓLÍTÓ INFORMÁCIÓK, PRACTICE SPEED és BEJELENTKEZÉSEK

#18-Kyle Busch 124.054-es sebességgel szerezte meg a Zippo 200 NASCAR XFINITY Series Watkins Glen International verseny Busch pole-ját, ami 2019 első pole-ja, az első Watkins Glenben és XFINITY karrierje 66. pole-ja.
#22-Cindric a 2. helyről indul, őt követi #12-Blaney, #20-Bell, #2-Reddick, #98-Briscoe, #10-Allmendinger, #8-Preece, #7-Allgaier és #19-Jones.
A versenyző(k), akik kihagyják a versenyt: nincs, mivel 37-en neveztek 38 helyre.
A kvalifikációs eredmények a kvalifikációs eredmények oldalon (pdf), a teljes rajtlistát pedig a rajtlista oldalon (pdf) találja.(8-3-2019)

Watkins Glen International – kvalifikációs gyorstények:
Kyle Busch(i) 71,098 másodperces, 124,054 mph körrel szerezte meg a pole-t a 25. Éves Zippo 200 versenyen The Glenben.
Ez a 66. pole-ja 350 NASCAR Xfinity Series versenyen.
Ez az első pole-ja és ötödik top10-es indulása 2019-ben.
Ez az első pole-ja 11 verseny óta a Watkins Glen International-en.
Austin Cindric (második) 16. top10-es rajtja 2019-ben, és az első két verseny óta a Watkins Glen International-en.
Ryan Blaney(i) (harmadik) első top10-es rajtja a Watkins Glen International-en. Ez az első egy futamon az idei szezonban.
Chase Briscoe (hatodik) volt a leggyorsabb újonc a kvalifikáción.
(NASCAR statisztika)(8-3-2019)

A Zippo 200 NASCAR XFINITY Series verseny Zippo Hour (utolsó) edzése a Watkins Glen International-en véget ért, 80 tervezett perc után az első öt, a leglassabb és a jegyzetek:
#18-Busch 121.862
#11-Haley 121.374
#22-Cindric 121.280
#10-Allmendinger 121.027
#12-Blaney 120.752
A leglassabb: #35-Gase 114.475& #13-Finchum 110.701mph.
Most körök futott: #35-Gase 114.475& #13-Finchum 110.701mph.
Most körök futott: #35-Gase 114.475& #13-Finchum 110.701mph: #22-Cindric & #98-Briscoe, 33 kör.
A legjobb 10 egymást követő kör átlaga (3 versenyzőből): #22-Cindric, 120.340mph.
A leggyorsabb sebességek, a legjobb 10 egymást követő kör átlaga, a lefutott körök a Happy Hour gyakorlás sebességek oldalán (pdf).(8-2-2019)

Az első edzés a Zippo 200 NASCAR XFINITY Series versenyre a Watkins Glen International-en véget ért, 50 tervezett perc után az első öt, a leglassabb és a jegyzetek:
A legtöbb futott kör: #98-Briscoe, 21
A legjobb 10 egymást követő kör átlaga (0 versenyzőből): Egyetlen versenyző sem futott 10 egymást követő kört.
Megjegyzések: #00-Custer összetört és átül a tartalék autóba.
A leggyorsabb sebességek, a legjobb 10 egymást követő kör átlaga, a lefutott körök az Első edzés sebességek oldalon (pdf).(8-2-2019)

Nevezési lista a Zippo 200 NASCAR XFINITY Series versenyre a Watkins Glen International-en, 37 csapat/versenyző szerepel.
Mivel 37 autó nevezett, minden pilóta ott lesz a versenyen.
A teljes nevezési lista a nevezési listán (pdf)