Saturday, August 3, 2019
Scheduled Green Flag (approx): 3:26pm/et
Laps/Stages: 82 okrążenia łącznie. Etapy kończą się na okrążeniach: 20/40/82

TELEWIZJA / RADIO / STREAMING

Obsługa telewizyjna: Czas 3:00pm/et, NBC i przesyłane strumieniowo w NBC Sports Live (dostępne z uczestniczącym logowaniem dostawcy TV)
Obsługa radiowa (na antenie i przesyłanie strumieniowe): Motor Racing Network (MRN) / SiriusXM Satellite NASCAR (dostępne z subskrypcją)

WEEKENDOWY HARMONOGRAM

On track schedule

Praktyki:
Piątek, 2 sierpnia, 12:35-1:25pm/et, streaming TV-NBC Sports Live;
Piątek, 2 sierpnia, 2:05-3:25pm/et, streaming TV-NBC Sports Live.
Kwalifikacje:
Sobota, 3 sierpnia o 11:40 rano/et, TV-NBCSN.

Kompletny harmonogram zawodów (czasy lokalne dla toru)

Piątek, 2 sierpnia
7:30-9:30 AM NXS HAULERS ENTER (EQUIPMENT UNLOAD)
9:30 AM-8:30 PM NXS GARAGE OPEN
11:30 AM NXS ROOKIE MEETING, SPOTTER MEETING, & RANDOM DRAWING
12:35 PM-1:25 PM NXS 1ST PRACTICE
2:05 PM-3:25 PM NXS FINAL PRACTICE

Saturday, August 3
9:30 AM NXS GARAGE OPENS
11:40 AM NXS QUALIFYING (MULTI-VEHICLE / TWO ROUNDS)
12:45 PM NXS DRIVER / CREW CHIEF MEETING (MEDIA CENTER)
2:30 PM NXS DRIVER INTRODUCTIONS
3:00 PM NXS RACE (STAGES 20/40/82 LAPS = 200.9 MILES)

NXS = NASCAR XFINITY Series
SCHEDULE SUBJECT TO CHANGE

Linki do wyników wyścigów, treningów, kwalifikacji (w pdf): (będą dodawane w miarę dostępności)

RACE RUNDOWN….News & Links

Austin Cindric odnosi pierwsze zwycięstwo w NASCAR Xfinity Series w pojedynku na torze The Glen: Okazja nadarzyła się Austinowi Cindricowi po tym, jak awaria mechaniczna wyeliminowała Kyle’a Buscha z sobotniego Zippo 200 na Watkins Glen International. Po tym jak Cindric i as toru AJ Allmendinger wymienili się uderzeniami na ostatnich dwóch okrążeniach wyścigu NASCAR Xfinity Series, Cindric – na świeższych oponach – po raz pierwszy w swojej karierze okazał się zwycięzcą. Po kontroli powyścigowej, Chevrolet Allmendingera nr 10 Kaulig Racing został zdyskwalifikowany za naruszenie wysokości tyłu bolidu, przez co Allmendinger spadł na ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej. Fani opuszczali jednak tor z pamięcią o intensywnej walce na ostatnich okrążeniach.(8-3-2019)

#22-Austin Cindric wygrał wyścig Zippo 200 NASCAR XFINITY Series na Watkins Glen International. Zwycięstwo jest jego 1 wygraną w karierze XFINITY.
#20-Bell zajął drugie miejsce, a za nim , #7-Allgaier, #12-Blaney, #2-Reddick, #98-Briscoe, #00-Custer, #1-Annett, #9-Gragson i #8-Preece.
#10-Allmendinger początkowo zajął drugie miejsce, ale został zdyskwalifikowany za naruszenie wysokości jazdy. Został przesunięty na ostatnie miejsce (37.).
Zwycięzca pierwszego miejsca, #18-Busch, prowadził na początku 22 okrążenia, ale złamał wahacz przed końcem 2. etapu i zajął 32. miejsce.
Etap 1 wygrał #18-Busch.
Etap 2 wygrał #10-Allmendinger.
Podczas wyścigu doszło do 9 zmian prowadzenia wśród 6 kierowców i 7 przestojów na 16 okrążeń oznaczonych żółtą flagą.
Średnia prędkość wyścigu wynosiła: 88.611mph.

Szybkie fakty z wyścigu – Watkins Glen International
Austin Cindric wygrał 25. doroczny wyścig Zippo 200 na torze Glen, co jest jego pierwszym zwycięstwem w 54 wyścigach serii Xfinity.
To jego pierwsze zwycięstwo i 14. finisz w czołowej dziesiątce w 2019 roku.
To jego pierwsze zwycięstwo i pierwszy finisz w czołowej dziesiątce w dwóch wyścigach na Watkins Glen International.
Christopher Bell (trzeci) zanotował drugi finisz w czołowej dziesiątce w dwóch wyścigach na Watkins Glen International.
Chase Briscoe (siódmy) był najwyżej sklasyfikowanym debiutantem.
Tyler Reddick prowadzi w klasyfikacji punktowej o 32 punkty nad Christopherem Bellem.
(NASCAR Integrated Sports Marketing)(8-3-2019)

2019 NASCAR XFINITY Series Playoff Standings po Watkins Glen:
5 wyścigów pozostałych do playoffów
1) #20-Christopher Bell
2) #00-Cole Custer
3) #2-Tyler Reddick 889 (lider punktowy)

WALIFIKUJĄCE INFO, PRACTICE SPEED I ENTRIES

#18-Kyle Busch zdobył pole Buscha do wyścigu Zippo 200 NASCAR XFINITY Series na Watkins Glen International z prędkością 124,054 za swoje 1. pole w 2019 roku, 1. na Watkins Glen i 66. w karierze XFINITY.
#22-Cindric wystartuje jako drugi, a za nim #12-Blaney, #20-Bell, #2-Reddick, #98-Briscoe, #10-Allmendinger, #8-Preece, #7-Allgaier i #19-Jones.
Kierowca(y), który opuści wyścig: żaden, ponieważ 37 zostało zgłoszonych na 38 miejsc.
Poznaj wyniki kwalifikacji na stronie Wyniki kwalifikacji (pdf) oraz kompletny skład startowy na stronie Skład startowy (pdf).(8-3-2019)

Watkins Glen International – Kwalifikacje Fast Facts:
Kyle Busch(i) zdobył Pole Award dla 25. Dorocznego Zippo 200 w The Glen z okrążeniem 71,098 sekundy, 124,054 mph.
To jego 66. pole w 350 wyścigach NASCAR Xfinity Series.
To jego pierwsze pole i piąty start w top-10 w 2019 roku.
To jego pierwsze pole w 11 wyścigach na Watkins Glen International.
Austin Cindric (drugi) zanotował swój 16. start w top-10 w 2019 roku i pierwszy w dwóch wyścigach na Watkins Glen International.
Ryan Blaney(i) (trzeci) zanotował swój pierwszy start w top-10 na Watkins Glen International. Jest to jego pierwszy start w jednym wyścigu w tym sezonie.
Chase Briscoe (szósty) był najszybszym debiutantem kwalifikacji.
(Statystyki NASCAR)(8-3-2019)

Happy Hour (finałowy) trening do wyścigu Zippo 200 NASCAR XFINITY Series na Watkins Glen International dobiegł końca, po 80 zaplanowanych minutach, pierwsza piątka, najwolniejsi i noty:
#18-Busch 121.862
#11-Haley 121.374
#22-Cindric 121.280
#10-Allmendinger 121.027
#12-Blaney 120.752
Najwolniejsi: #35-Gase 114.475 & #13-Finchum 110.701mph.
Najwięcej przejechanych okrążeń: #22-Cindric & #98-Briscoe, 33 okrążenia.
Najlepsza średnia 10 kolejnych okrążeń (z 3 kierowców): #22-Cindric, 120.340mph.
Zobacz najszybsze prędkości, najlepszą średnią 10 kolejnych okrążeń, przejechane okrążenia na stronie Prędkości z treningu Happy Hour (pdf).(8-2-2019)

Pierwszy trening do wyścigu Zippo 200 NASCAR XFINITY Series na Watkins Glen International zakończony, po 50 zaplanowanych minutach, pierwsza piątka, najwolniejsi i noty:
Mnóstwo przejechanych okrążeń: #98-Briscoe, 21
Najlepsza średnia 10 kolejnych okrążeń (wśród 0 kierowców): Żaden kierowca nie przejechał 10 kolejnych okrążeń.
Uwagi: #00-Custer rozbił się i przesiądzie się do samochodu rezerwowego.
Zobacz najszybsze prędkości, najlepszą średnią 10 kolejnych okrążeń, przejechane okrążenia na stronie Prędkości z pierwszych treningów (pdf).(8-2-2019)

Lista zgłoszeń do wyścigu Zippo 200 NASCAR XFINITY Series w Watkins Glen International została opublikowana, na liście znajduje się 37 zespołów/kierowców.
Ponieważ zgłoszonych jest 37 samochodów, wszyscy kierowcy wystąpią w wyścigu.
Zobacz pełną listę zgłoszeń na Entry List (pdf)