11:30 SETKÁNÍ NOVÁČKŮ NXS, SETKÁNÍ SPOTTERŮ, & LOSOVÁNÍ

11:40 KVALIFIKACE NXS (VÍCEJÍZDOVÉ / DVOJÍZDY)
12. 8:45:00 NXS SETKÁNÍ JEZDCŮ / ŠÉFŮ POSÁDEK (MEDIÁLNÍ CENTRUM)
2:30 NXS PŘEDSTAVENÍ JEZDCŮ
3:00 NXS ZÁVOD (ETAPY 20/40/82 KOL = 200.9 MIL)

NXS = NASCAR XFINITY Series
Rozpis podléhá změnám

Odkazy na výsledky závodu, tréninků a kvalifikace (v pdf): (budou přidány, jakmile budou k dispozici)

ZÁJEZD….Novinky & Odkazy

Austin Cindric získal první vítězství v NASCAR Xfinity Series v duelu v The Glen: Příležitost se naskytla Austinu Cindricovi poté, co mechanická závada vyřadila Kylea Busche ze sobotního závodu Zippo 200 na okruhu Watkins Glen International. A poté, co si Cindric a eso silniční trati AJ Allmendinger vyměnili v posledních dvou kolech závodu NASCAR Xfinity Series nárazy, se Cindric – na čerstvějších pneumatikách – stal poprvé v kariéře vítězem. Po kontrole po závodě byl Allmendingerův Chevrolet č. 10 Kaulig Racing diskvalifikován za porušení výšky zadní části vozu, čímž Allmendinger klesl na poslední místo průběžného pořadí. Fanoušci však opouštěli trať se vzpomínkou na napínavou bitvu v závěrečných kolech.(8-3-2019)

#22-Austin Cindric vyhrál závod Zippo 200 NASCAR XFINITY Series na okruhu Watkins Glen International. Vítězství je jeho 1. vítězstvím v kariéře v XFINITY.
#20-Bell skončil druhý, následován , #7-Allgaier, #12-Blaney, #2-Reddick, #98-Briscoe, #00-Custer, #1-Annett, #9-Gragson a #8-Preece.
#10-Allmendinger původně skončil druhý, ale byl diskvalifikován za porušení výšky jízdy. Byl odsunut na poslední místo (37.).
Vítěz #18-Busch, vedl na začátku 22 kol, ale před koncem 2. etapy zlomil řídicí páku a skončil 32..
V 1. etapě zvítězil #18-Busch.
V 2. etapě zvítězil #10-Allmendinger.
Došlo k 9 změnám ve vedení mezi 6 jezdci a 7 varováním při 16 kolech pod žlutou vlajkou.
Průměrná rychlost závodu byla: 88 km/h.611 mph.

Rychlá fakta o závodě – Watkins Glen International
Austin Cindric vyhrál 25. ročník závodu Zippo 200 na okruhu The Glen, což bylo jeho první vítězství v 54 závodech Xfinity Series.
Je to jeho první vítězství a 14. umístění v top 10 v roce 2019.
Je to jeho první vítězství a první umístění v top 10 ve dvou závodech na okruhu Watkins Glen International.
Christopher Bell (třetí) zaznamenal své druhé umístění v top 10 ve dvou závodech na okruhu Watkins Glen International.
Chase Briscoe (sedmý) byl nejvýše umístěným nováčkem.
Tyler Reddick vede bodování o 32 bodů před Christopherem Bellem.
(NASCAR Integrated Sports Marketing)(8-3-2019)

Pořadí play-off NASCAR XFINITY Series v roce 2019 po Watkins Glen:
Zbývá 5 závodů do play-off
1) #20-Christopher Bell
2) #00-Cole Custer
3) #2-Tyler Reddick 889 (vedoucí bodování)

KVALITNÍ INFORMACE, PRAKTICKÉ RYCHLOSTI A PŘIHLÁŠKY

#18-Kyle Busch vyhrál pole position Busch pro závod Zippo 200 NASCAR XFINITY Series na okruhu Watkins Glen International rychlostí 124,054 a získal tak svou 1. pole position v roce 2019, 1. ve Watkins Glen a 66. v kariéře v XFINITY.
#22-Cindric odstartuje jako 2., následován #12-Blaneyem, #20-Bellem, #2-Reddickem, #98-Briscoem, #10-Allmendingerem, #8-Preecem, #7-Allgaierem a #19-Jonesem.
Jízdci, kteří budou v závodě chybět: žádný, protože bylo přihlášeno 37 jezdců na 38 míst.
Výsledky kvalifikace najdete na stránce Výsledky kvalifikace (pdf) a kompletní startovní pořadí na stránce Startovní pořadí (pdf).(8-3-2019)

Watkins Glen International – Rychlá fakta z kvalifikace:
Kyle Busch(i) získal Pole Award pro 25. ročník Zippo 200 v The Glen s časem 71,098 sekundy, 124,054 mph.
Je to jeho 66. pole position v 350 závodech NASCAR Xfinity Series.
Je to jeho první pole position a pátý start v top 10 v roce 2019.
Je to jeho první pole position po 11 závodech na okruhu Watkins Glen International.
Austin Cindric (druhý) zaznamenal svůj 16. start v top 10 v roce 2019 a první po dvou závodech na okruhu Watkins Glen International.
Ryan Blaney(i) (třetí) zaznamenal svůj první start v top 10 na okruhu Watkins Glen International. Je to jeho první v jednom závodě v této sezoně.
Chase Briscoe (šestý) byl nejrychlejším nováčkem v kvalifikaci.
(Statistika NASCAR)(8-3-2019)

Šťastná hodina (závěrečný) trénink na závod Zippo 200 NASCAR XFINITY Series na okruhu Watkins Glen International skončil, po 80 plánovaných minutách je nejlepších pět, nejpomalejší a poznámky:
#18-Busch 121.862
#11-Haley 121.374
#22-Cindric 121.280
#10-Allmendinger 121.027
#12-Blaney 120.752
Nejpomalejší:
Nejvíce ujetých kol: #35-Gase 114.475 & #13-Finchum 110.701mph.
Nejvíce ujetých kol: #22-Cindric & #98-Briscoe, 33 kol.
Nejlepší průměr 10 po sobě jdoucích kol (ze 3 jezdců):
Nejrychlejší rychlosti, nejlepší průměr 10 po sobě jdoucích kol, ujetá kola najdete na stránce Rychlosti v tréninku Happy Hour (pdf).(8-2-2019)

První trénink na závod Zippo 200 NASCAR XFINITY Series na okruhu Watkins Glen International skončil, po 50 plánovaných minutách, první pětka, nejpomalejší a poznámky:
Nejvíce ujetých kol: #98-Briscoe, 21
Nejlepší průměr 10 po sobě jdoucích kol (z 0 jezdců): Žádný jezdec neujel 10 kol po sobě.
Poznámky:
Nejvyšší rychlosti, nejlepší průměr 10 po sobě jdoucích kol, ujetá kola najdete na stránce Rychlosti v prvním tréninku (pdf).(8-2-2019)

Zveřejněn seznam přihlášených na závod Zippo 200 NASCAR XFINITY Series na okruhu Watkins Glen International, v němž je uvedeno 37 týmů/jezdců.
Protože je přihlášeno 37 vozů, všichni jezdci se závodu zúčastní.